Content marketing

content marketing

Choć płatne linki sponsorowane mają ogromną moc reklamową, tak są skuteczne tylko w trakcie ich publikacji. Chcesz, aby promocja w Internecie przynosiła długofalowe korzyści? Postaw na marketing treści, w którym specjalizuje się nasza agencja. Mamy wieloletnie doświadczenie w realizacji takich działań promocyjnych i mnóstwo sukcesów na koncie. To najlepszy sposób na zbudowanie pozytywnego wizerunku marki, który z pewnością przyczyni się do wzrostu zainteresowania ofertą Twojej firmy. Sprawdź już teraz, co to jest content marketing i poznaj jego przykłady oraz korzyści, które możesz dzięki niemu uzyskać!

Co to jest content marketing?

Jest to obecnie ciesząca się coraz większą popularnością strategia promocji firm w Internecie. Działania w ramach content marketingu opierają się na publikacji wysokiej jakości treści, na przykład artykułów poradnikowych, zarówno w obrębie pozycjonowanej strony WWW, jak i na serwisach zewnętrznych. Materiały te muszą być przede wszystkim atrakcyjne i merytoryczne, przydatne użytkownikowi, dobrze dopasowane do jego potrzeb. Z tego powodu przed ich przygotowaniem nasza agencja marketingowa zajmuje się analizą branży, w której działa reklamowana firma i jej grupy docelowej, aby ustalić tzw. profil klienta.

Przykłady content marketingu

przykłady content marketinguPamiętaj, że sama wiedza dotycząca tego, co to jest content marketing nie wystarczy, aby w pełni wykorzystać tkwiący w nim potencjał reklamowy. Z tego powodu zadanie to najlepiej zostaw w rękach specjalistów z naszej agencji. Mamy ogromne doświadczenie w branży SEO i wiemy, jak przygotować dobrej jakości treści, dopasowane do branży oraz preferencji użytkowników, aby skutecznie wypromować firmę w Internecie. W zależności od potrzeb content marketing przybiera różne formy. Przykłady najpopularniejszych z nich to m.in.:

  • artykuły poradnikowe, wpisy blogowe i recenzje, 
  • case study, 
  • materiały wideo, 
  • infografiki cieszące się dziś ogromną popularnością w mediach społecznościowych, 
  • profesjonalne wywiady z ekspertami. 

Jakie korzyści zapewnia content marketing?

content marketing korzyści


Publikowane w Internecie wysokiej jakości, merytoryczne treści zawsze cieszą się dużą popularnością i przede wszystkim przyciągają użytkowników mocno zainteresowanych konkretnym tematem. W efekcie działania reklamowe prowadzone w ramach content marketingu przynoszą wiele korzyści, z których najważniejsze to:

  • duże wsparcie w procesie pozycjonowania strony WWW, 
  • budowanie pozytywnego wizerunku marki i poprawianie jej rozpoznawalności,
  • zwiększanie widoczności domeny w organicznych wynikach wyszukiwania, 
  • wzrost ruchu na witrynie internetowej i poprawa wskaźnika konwersji. 

Mnogość form treści publikowanych w Internecie sprawia również, że zyskujesz możliwość promowania swoich usług lub produktów na różne sposoby. Jeśli chcesz w pełni wykorzystać potencjał wysokiej jakości treści, już teraz skorzystaj z usług naszej agencji marketingowej. Skontaktuj się zespołem doświadczonych pracowników, którzy dokładnie wyjaśnią Ci, co to jest content marketing i zaprezentują jego przykłady, a do tego zaproponują najlepszą strategię jego realizacji!

Źródło: https://www.grupa-tense.pl/marketing-tresci/